PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=984}

Thelma i Louise

Thelma & Louise
7,7 75 735
ocen
7,7 10 1 75735
7,8 30
ocen krytyków
Thelma i Louise
powrót do forum filmu Thelma i Louise

Amerykańskie kino drogi

użytkownik usunięty

Od dziecka marzę o pełnej przygód wyprawie samochodem przez Stany. Raczej wątpię by udało mi się to marzenie zmaterializować, wiec pośrednio spełniam je oglądając takie filmy. Jednak ''Thelma i Louise'' to nie tylko film drogi- to też dramat na wysokim poziomie.
Więc jako miłośniczka dramatów marząca o długiej samochodowej eskapadzie wzdłuż i wszerz USA, znajduję w tym filmie dokładnie to co lubię.

To tez moje marzenie, samochodem albo motorem... to bylo by cos pieknego.. mam dosyc nudnej europy. Moze kiedys sie nam spelni. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

Mam podobne odczucia. Podróż samochodem przez gorące stany Ameryki, z masą niespodzianek i wypadków. Pełna szaleństwa, życia chwilą. Poza tym świetne aktorstwo Geeny Davis i jednej z moich ulubionych aktorek- Susan Sarandon. Świetny film, oceniam na 9/10.

ocenił(a) film na 8

od zawsze marzę o tym samym co wy szkoda że w Polsce nie ma takich dróg jak w stanach a wielki kanion boże.. jakie to piękne

ocenił(a) film na 7

a mi się marzy kilka takich przygód, pomysły zaczerpnęłam chyba właśnie z amerykańskich filmów, gdy jeszcze byłam mała. Podróż przez Amerykę, to raz. a Dwa - zostać na noc w supermarkecie (jak Sandra Bullock z Benem Affleckiem w 'podróży przedślubnej'), albo też Trzy - choć przez parę dni pomieszkać na lotnisku (jak Tom Hanks w 'terminalu'). :)

ocenił(a) film na 7
kiki222

cztery - uruchomić zapalniczką alarm przeciwpożarowy/zraszacze. :)

ocenił(a) film na 10

Bardzo oryginalne marzenie, ale muszę przyznać, że też wiele razy o tym myślałam, zobaczyć wielki kanion, te piękne widoki i klimat taaki... szczególny, typowy dla amerykańskich filmów, cudowny. Po co gadać o negatywach, jest ryzyko jest zabawa, do odważnych świat należy, żyje się tyko raz, myśle, że nawet kiedy zdaje się nam, że to nierealne, trzeba walczyć i niepoddawać się :)

użytkownik usunięty

Jak widać jest to marzeniem wielu ludzi:))

ocenił(a) film na 9

Miałem przyjemność ( 8 lat temu co prawda ) przejechać tirem od Nowego Yorku do Kaliforni. Cudowne przeżycie, polecam :)

cezarykotowiczek

Dziecięcy świat wyobraźni jak widać zawsze dyktowała telewizja;)
Oglądając ten film jako mała dziewczynka również marzyłam o pełnej przygód podróży samochodem przez kolorowe USA.
Czyż nie wspaniale byłoby podróżować drogą "Route 66"?
Motyw drogi pojawia się w wielu filmach amerykańskich, aczkolwiek dopiero po przeczytaniu tego postu zwróciłam uwagę na to, jak wielki wpływ wywiera na ludzi. Do tej pory myślałam, że tylko ja mam takie fantazje;P
Pozdrawiam;)

ocenił(a) film na 8
Martitta_4

Czy możecie polecić inne filmy z motywem drogi?

ocenił(a) film na 9
Daisy616

Leaving Normal z Meg Tilly i Christine Lahti. Super film.

ocenił(a) film na 9
Daisy616

Easy Rider

ocenił(a) film na 9

nie mozna zapominac o znakomitej muzyce hansa zimmera ktora oddaje tutaj naprawde sytuacyjny klimat filmu prawie w kazdym momencie od przesuwania sie comulusow na niebie do slynnego skoku przez kanion. nie bede orginalny jednak , jesli powiem ze w podroz przez stany tez bym sie wybral :)

ocenił(a) film na 9
robert_strach

Zdecydowanie popieram. Dla mnie połowa klimatu tego filmu to właśnie muzyka. Myślę, że gdyby nie ona, ten film aż tak by mnie nie porwał.

tematyka tego filmu jest czymś, co stanowi moje marzenie - podróż w nieznane, długie, piękne drogi w USA ale jednak film aż tak bardzo nie przypadł mi do gustu. może dlatego, że z jakiejś przyczyny nie spodziewałam się dramatu. nie czytałam wcześniej o nim, jedynie, o czym wiedziałam to właśnie o wątku dwóch kobiet zostawiających za sobą wszystko. ale już pomijając to momentami bardzo mi się dłużył, przez co był nieco męczący w odbiorze. nie jest to mój faworyt.

ocenił(a) film na 10

Ja im zazdroszczę...Co prawda skończyło się źle, ale to co przeżyły to coś niesamowitego, wolność, beztroska, życie chwilą, podróż życia. Chciałabym tak :)

Więc życzę spełnienia marzeń :) Jak będziesz wybierał się w podróż, to zajedź po mnie pojedziemy razem! haha.. to by było ciekawe :) A jak nie będziesz chciał mnie zabrać, to chociaż pocztówki mi wyślij :)

Angela4b

Chodźcie wszyscy busa wynajmiemy ! :-P :))

Martitta_4

Ja tam jestem ZA !!! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones