PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=984}

Thelma i Louise

Thelma & Louise
7,7 75 735
ocen
7,7 10 1 75735
7,8 30
ocen krytyków
Thelma i Louise
powrót do forum filmu Thelma i Louise

Czas go zabije. Może w latach 90 robił wrażenie, ale dzisiaj jest tylko wyblakłą widokówką. Nie ma szans na stanie się kultowym. Swobodny jeździec 20 lat wcześniej poruszał podobny temat, był znacznie głębszy. Rozumiem co Scott przez ten film chciał przekazać, ale nie jest on jak na Scotta jakoś super technicznie zrobiony, irytująco zagrany a sam scenariusz i logika kobieta pozostawia wiele do życzenia. Nie chcę za bardzo psocić, ale nie odczułem żadnych emocji podczas seansu tego filmu, to nie świadczy o nim dobrze, a przyrzekam, że jakieś tam uczucia we mnie drzemią. Dużo bardziej odczuwalny zew wolności jest w Znikającym Punkcie, Bonnie i Clyde, Rain Manie czy Prostej historii. Według mnie film nieudany.

użytkownik usunięty
Finalny_Odbiorca

Film nieudany, a dajesz 6 hehe dobre.

ocenił(a) film na 6

Nieudany jak na Scotta. Nie wszystko w nim zawiodło.

użytkownik usunięty
Finalny_Odbiorca

Jak na Scotta właśnie b dobry, mój drugi zaraz po BR

ocenił(a) film na 10

Film strasznie ambitny ukazujący wolność w perfekcyjny sposób. 10/10

ocenił(a) film na 9

Dokładnie. Jak na Scotta-nudziarza to akurat świetny film. Może nawet Jego najlepszy.

ocenił(a) film na 10
Szturmowiec

Dokładnie.

Finalny_Odbiorca

No właśnie tej wolności tam nie czuć do końca, bo ona jest tylko pozorna, bo bohaterki ściga wszechobecne prawo i sprawiedliwość. Ciekawostką jest, że film miała pierwotnie wyreżyserować scenarzysta filmu, a Scott miał go wyprodukować. Pomysł jednka nie wypalił. http://filmjestkobieta.wordpress.com/2012/11/20/thelma-i-louise-rez-ridley-scott -1991/

ocenił(a) film na 9
cristal_filmweb

Ten film jest przede wszystkim straszny (pesymistyczny, dołujący, zawsze na nim płaczę) i czas się go nie ima. Desperacja kobiet przeciw przemocy ze strony mężczyzn, nie tylko w Stanach, wciąż jest ogromna. Nie dziwię się, że chłopaki mogą tego filmu nie lubić. Takie jest prawo płci. Należymy do dwóch różnych światów (niestety tylko mentalnie).

ocenił(a) film na 9
walker_fw

Ja lubię. Mnie się b. podobał :)

walker_fw

Zgadzam się do desperacji, ale nie do końca przemawia do mnie twierdzenie, że należymy do dwóch różnych światów (kobiety i mężcztźni). według mnie ten podział jest sztuczny i po prostu brak wrażliwości i dbanie o osobiste interesy uznaje się za naturalne prawo płci. Nie ma czegoś takiego, przede wszystkim jesteśmy ludźmi, nie pozwólny tłumaczyć się z przemocy, jako z czegoś co jest naturalne. Zło wystepuje, ale nie powinno być usprawiedliwiane poprzez twierdzenie, że "mężczyźni tak mają", "to testosteron" itp.

ocenił(a) film na 9
cristal_filmweb

Jasne, że nie można niczego tłumaczyć "prawem płci". Jednak żadna kobieta doznająca różnych form przemocy ze strony mężczyzny nie powinna udawać, że ups sie zdarzyło, tak myślę!

walker_fw

Nie za bardzo rozumiem to stwierdzenie "żadna kobieta doznająca różnych form przemocy ze strony mężczyzny nie powinna udawać, że ups sie zdarzyło". No właśnie przemoc wobec kobiet nie powinna być rozumiana jako problem tylko kobiet. Przyjmuje się a priori, że facetów nie obchodzi, że kobiety cierpnią. Takie myślnienie jest niesprawiedliwe wobec facetów, którzy są w porządku.

ocenił(a) film na 9
cristal_filmweb

Nie uważam, że każdy facet to damski bokser. Chciałam powiedzieć coś bardzo jasnego i oczywistego: żadna kobieta nie powinna faktu przemocy ukrywać, tłumaczyć, wypierać itp. Jeśli nie da się zreformować stosunku mężczyzny do niej, to musi szukać pomocy poza związkiem, choćby u rodziny czy znajomych.
Co do różnic płci - wszystko zależy od tego, w jakich schematach zostajemy wychowani. To rzutuje na późniejsze postawy. I jest bardzo trudne do "naprawienia". Czasem wręcz się pogłębia, jeśli w porę nie zostanie zdiagnozowane, nazwane, wyleczone. Słownictwo, jakiego użyłam wskazuje, że ma to coś wspólnego z chorobą...

walker_fw

Bzdury, dorosły człowiek tłumaczący się traumami z powodu że tak go wychowali to zwykły tchórz, który nie umie wziąć życia swoje ręce. Albo raczej nie chce. Wspólcześni ludzie są mistrzami tłumaczenia sobie swoich nieporadności i zwalania winy na rodziców, przeszłość, nauczycieli i "przyrodzenie" wie co jeszcze.

ocenił(a) film na 9
szklaneskrzydla

My nie mówimy o normalnych ludziach. Przypadki z filmu to socjopaci. Dlaczego tak traktowali kobiety? Próbujemy sobie odpowiedzieć na to pytanie. Teoria o zwalaniu winy nic tu nie wnosi.

walker_fw

Socjopaci często mają po prostu coś nie tak z mózgiem i nie jest to wina wychowania.

ocenił(a) film na 9
szklaneskrzydla

Jesteśmy na tropie.

walker_fw

Zabawne, we mnie jest więcej agresji niż we wszystkich facetach z którymi byłam... Niech żyją stereotypy xD

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

chyba razi Cię, że w głównych rolach są kobiety ;)

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Co to znaczy, że 'nie przetrwa kolejnej dekady'? Ludzie zapomną o tym filmie? Przestanie się im on podobać? ;) Podoba mi się twoje polackie myślenie. Najlepsze jest to że sam sypiesz oklepane banały które są zwyczajnymi pustostanami, bo kwestią gustu jest komu ten film się spodoba i kto go zapamięta. I w końcu - cieszy mnie fakt, że to nie ty decydujesz czy film stanie się kultowym i czy stanie się klasykiem. Dla mnie wręcz przeciwnie, film wywoływał wiele emocji, głównych bohaterek ciężko było nie lubić a sam potencjał filmu został w pełni wykorzystany.

ocenił(a) film na 6
rpd0

To oczywiste, że to moje subiektywne odczucia. Powstało dużo lepszych filmów drogi. Kwestią jest to, że może obejrzałem tych filmów trochę więcej i mam większe wyczucie w tej sprawie.

'Podoba mi się twoje polackie myślenie''
Nie szanując swojego rodaka nie szanujesz swój naród. Nie możesz oczekiwać teraz szacunku ode mnie.

Finalny_Odbiorca

I to jest właśnie smutne, smutne to jest

Finalny_Odbiorca

Razi mnie Twoje nastawienie do tego filmu. Przecież to już jest klasyk, genialny film, genialne postaci, dobra fabuła.
Nie rozumiem dlaczego uważasz, że nie przetrwa kolejnej dekady? Ktoś tu wcześniej napisał, że cieszy się, że to nie Ty decydujesz jaki film staje się kultowy i w 100% zgadzam się z tym użytkownikiem.
Jak dla mnie 10/10! POLECAM KAŻDEMU!

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

mam nadzieje ze sie mylisz, i film przetrwa, bo jest świetny! ;) a może nie trafia do ciebie bo to kobiecy film drogi ;)

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

jak dla mnie jest to film ponadczasowy i nie ważne ile lat temu został on wyprodukowany, jak dla mnie jest on kultowy.
Dzisiaj mało jest tak dobrych filmów, które bez efektów specjalnych i nowoczesnej technologii mogą być tak dobre.
Dodatkowo zakończenie jest dla mnie strzałem w 10! Bardzo polecam

ocenił(a) film na 6
Finalny_Odbiorca

Niestety, zgadzam się z Tobą. Nie poruszył mnie ten film w ogóle. Powiało anachronizmem. W latach 90tych ten film na pewno większe wrażenie robił.

jusweg30

Nie wiem o co wam chodzi z tym, ze w latach 90 to było co innego...
Film opowiada o uniwersalnych problemach i przezyciach oraz emocjach z nimi związanymi.
Myslę, że w przyszłości bedzie odbierany tak jak juz jest odbierany od jakiegos czasu tj. jako świetny film, który cały czas wywołuje w odbiorcach moc wzruszeń.

Moze chodzi wam o to, że nie ma w tym filmie jakiś bajerów z najnowszych trendów kinematografi. Co to znaczy "powiało anachronizmem"?

the_men_from_okinawa

Tym bardziej nie moge zrozumieć twojego postu, ponieważ wiem, że sam ujrzałeś dramat bohatera "Lotu nad kukułczym gniazdem", który nie zgadza się na psyhiczne zniewolenie tak samo jak bohaterki tego filmu.

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

Czas go nie zabił i nie zabije. Poruszany w nim temat był jest i będzie (niestety) aktualny. Filmów w tej tematyce powstało wiele ale ten jest wyjątkowy ze względu na nietuzinkową grę głównych bohaterek, scenariusz. Przykre, że nie jest to doceniane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones