PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=984}

Thelma i Louise

Thelma & Louise
7,7 75 735
ocen
7,7 10 1 75735
7,8 30
ocen krytyków
Thelma i Louise
powrót do forum filmu Thelma i Louise

Jest tu trochę przynudzania i sentymentalizmu, ale ogląda się nieźle. Młody Brad Pitt - zabawny.

ocenił(a) film na 8
david88

Heh. Jakie babskie kino? Nie bądź zabawny. To zwyczajny dramat, którego odbiorcą może być każdy. Historia przyjaźni dwóch kobiet, które uciekają przed wymiarem sprawiedliwości nie posiada w sobie nic "babskiego". Mamy tutaj pokazaną wspaniałą relację na dobre i na złe oraz powiew wolności - niech się dzieje co chce a my się nie poddamy.
Kino typowo kobiece to Wyznania gejszy czy Diabeł ubiera się u Prady.
Równie dobrze mógłbyś napisać, że babskie kino to Amelia czy Kotka na gorącym blaszanym dachu.
Lata 90 i wiek XXI to taki prawdziwy rozkwit filmów dla tępych kur domowych a nie klasyka sprzed kilkudziesięciu lat.

ocenił(a) film na 6
Lisowczyk

Film ma niewiele z dramatu. Równie dobrze można by go określić komedią obyczajową.
Natomiast o ile odbiorcą rzeczywiście może być każdy, o tyle dwie kobiety jako główne bohaterki czynią z filmu jednak bardziej 'babskie kino' (film który bardziej do gustu przypadnie kobietom bo łatwiej im się będzie identyfikować z bohaterkami).

Scena w spożywczaku i samo zakończenie to najmocniejsze punkty filmu. Do tego ładne krajobrazy i muzyka. Jednak całość jak dla mnie zdecydowanie zbyt lekka i pogodna. Dlatego uważam film za co najwyżej niezły.
Film podobałby mi się bardziej gdyby był w mroczniejszym klimacie lat 80-tych, trochę bardziej brutalny a mniej zabawny. Paniczna, szaleńcza ucieczka zaszczutych kobiet zamiast wycieczki krajoznawczej z przygodami. No ale to tylko takie moje fantazje :D

ocenił(a) film na 8
Aiden_Vaine

Film podobałby mi się bardziej gdyby był w mroczniejszym klimacie lat 80-tych, trochę bardziej brutalny a mniej zabawny. Paniczna, szaleńcza ucieczka zaszczutych kobiet zamiast wycieczki krajoznawczej z przygodami. No ale to tylko takie moje fantazje :D - W sumie mogę się podpisać pod tą wypowiedzią :) Gdyby był cięższy klimat to pewnie by wyszło tej produkcji jeszcze bardziej na dobre :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones