PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=984}

Thelma i Louise

Thelma & Louise
7,7 75 694
oceny
7,7 10 1 75694
7,9 29
ocen krytyków
Thelma i Louise
powrót do forum filmu Thelma i Louise

...jest niesamowity klimat wolności, jaki promieniuje z ekranu. No i oczywiście genialne role
dwóch głównych bohaterek. Wolność to, jak wiadomo, odpowiedzialność, ale ta produkcja, moim
zdaniem pokazuje także nieadekwatność stworzonego prawa do sytuacji życiowych, sposobu
popełniania wykroczeń, charakteru człowieka i, przede wszystkim, intencji uczestnika
przestępstwa. Mówiąc prosto chodzi o to, że np. człowiek, który przez przypadek kogoś potrącił
samochodem i zabił pójdzie do więzienia na 5 lat a jakiś psychopata, który celowo kogoś
uśmiercił czy pobił (np. młodzi faceci z "Ojca Chrzestnego", którzy zmasakrowali córkę Amerigo
Bonasery) pójdą na lat dwa i to jeszcze w zawieszeniu. 9/10.

użytkownik usunięty
dejwid_filmweb

Faktycznie Scott nakreśla tutaj motyw wolności i to nie tylko poprzez treść, ale i formę. Zielone pasma + niebieski niebo to również oznaka wolności, ale czy faktycznie ta wolność istnieje?

dejwid_filmweb

a muzyka ? to też bardzo duży atut tego filmu .

OmniModo

zgadzam się ścieżka dźwiękowa jest naprawdę świetna! o samym filmie jak i własnie muzyce można przeczytać na : http://szpilki-mydlo-i-powidlo.blogspot.com/ ;)

patinko

* http://szpilki-mydlo-i-powidlo.blogspot.com/2014/03/kino-lat-90-tych-thelma-loui se.html

ocenił(a) film na 10
dejwid_filmweb

Dla mnie ten film to arcydzielo ale byc moze dlatego, ze utozsamiam sie z bohaterkami, przez co wydaje mi sie on prawdziwy, szczery. Ogladalam go dobrych kilka razy ale za kazdym kolejnym wywoluje u mnie tak samo wiele odczuc, czasem rozniacych sie od siebie. Film ogladam generalnie z lekkim usmiechem, ale raczej takim, z ktorym oglada sie stare fotografie. Natomiast koncowka jest rozbrajajaca, na koncu tego filmu zawsze sama nie wiem czy chce mi sie plakac czy czuje niedosyt ale towarzyszy mi uczucie dusznosci, poraza mnie wrecz... I szczerze mowiac nie wyobrazam sobie inych aktorek w rolach glownych...

ocenił(a) film na 6
joacha1983

Zostałaś zgwałcona?

ocenił(a) film na 10
RAC_79

To chyba nie jest miejsce na tego typu rozmowy... trochę więcej taktu

ocenił(a) film na 6
joacha1983

Jesteśmy na forum pytanie, chyba normalne, że użytkownik może zadać ci pytanie. Trochę więcej obycia.

ocenił(a) film na 10
RAC_79

przepraszam ale nie chciałabym kontynuować tej rozmowy. Wydaje się bezcelowa. Pozdrawiam, Asia.

RAC_79

Wydaje mi się, że osoba, która ma trochę obycia, ma świadomość, iż takich pytań się nie zadaje. Forum internetowe nie zwalnia z podstawowych zasad kultury.

ocenił(a) film na 6
TheNekokuroi

Proszę obudzić się w końcu z tego marazmu i letargu.

RAC_79

Co Pan/i przez to rozumie?

ocenił(a) film na 6
TheNekokuroi

Nie rozumie pani satyry i ironii na poziomie rozszerzonym i zaawansowanym. Eksperymentu socjotechnicznego.

RAC_79

Faktycznie, nie rozumiem. Chyba nawet nie chcę.

ocenił(a) film na 6
TheNekokuroi

Lenistwo to cecha gatunku ludzkiego. Przykład powyżej^

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Ja jebe, co za pytania :DDDDDD

użytkownik usunięty
dejwid_filmweb

,,Mówiąc prosto chodzi o to, że np. człowiek, który przez przypadek kogoś potrącił
samochodem i zabił pójdzie do więzienia na 5 lat a jakiś psychopata, który celowo kogoś
uśmiercił czy pobił (np. młodzi faceci z "Ojca Chrzestnego", którzy zmasakrowali córkę Amerigo
Bonasery) pójdą na lat dwa i to jeszcze w zawieszeniu. 9/10.''
Nie mam pojęcia jak to się ma mieć do filmu. Tym bardziej skąd pomysł, że psychopatycznych morderców, w realnym świecie, skazuje się na 2 lata w zawieszeniu... A już szczególnie nie rozumiem, jak można tak bagatelizować odebranie komuś życia, choćby przez ,,przypadek''?? Posiedzi taki 5/6 latek i będzie mógł dalej sobie żyć, jego ofiara takiej szansy nie dostanie!

ocenił(a) film na 9

No tak. Jednak to nie takie proste. Bo niby dlaczego człowiek, który zabić nie chciał ma być w ogóle karany? Nie zwróci to życia umarłym, a skazany straci lata życia. I za co? Przecież on tego nie chciał. A kara może tylko spowodować, że zacznie się obwiniać. Przecież są przypadki, gdzie my raczej nie mamy wpływu.

użytkownik usunięty
Eld51

I co z tego, że nie chciał? Przez niego ktos zginał! Jeśli sie nie obwinia, tym gorzej to o nim świadczy i powinno tylko wpłynąć na zaostrzenie wyroku..

ocenił(a) film na 9

OMG, Ty to na serio?

ocenił(a) film na 9

Ale czego nie rozumiesz? Kolega tylko podał jakiś podobny przykład niesprawiedliwości wyroku w zestawieniu z charakterem ludzkim.

ocenił(a) film na 9
dejwid_filmweb

Ja uważam, że ten film niczego o wolności nie mówi, ucieczka przed wymiarem włądzy raczej ją ogranicza, ale o niesprawiedliwości wyroków jak najbardziej. Ten gwałciciel dostał za swoje, a one za to muszą ponieść konsekwencje.

ocenił(a) film na 9
honey1

Dobra, nie, mówi, przy czym ta chęć wolności wynikła w miarę rozwoju wydarzeń, wcześniej to było się na chwilę zabawić.

honey1

Właśnie, zakończenie filmu jest dobitnym argumentem na to, że film zdecydowanie mówi o wolności

ocenił(a) film na 7
dejwid_filmweb

Największym atutem tego filmu jest ... Michael Madsen !

dejwid_filmweb

Też chciałem uciec poprzez śmierć. Ale to chyba nie jest wolność

użytkownik usunięty
dejwid_filmweb

Ja tam bym się takich treści nie doszukiwała. Owszem film "pachnie" wolnością, ale jest o dwóch niezbyt rozsądnych i występnych babach. ;) Harlan nieco poturbował Thelmę i to mógł być dowód obciążający w sprawie molestowania i usiłowania gwałtu. Film jest tylko tak nakręcony, że łatwo można usprawiedliwić główne bohaterki i je polubić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones